Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest wspaniałą okolicznością, żeby poświęcić czas swojemu czworonogowi. Wycieczka z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, odpocząć, w tym samym czasie dając zwierzakowi czas. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, gdyż nasze czworonogi są na nie narażone. Rasy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są produkowane dla ras psów wielu gabarytów, więc z łatwością znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne lub substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, należy więc przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, przez co zapewniają ogólną opiekę psa. Obroża Foresto chroni skutecznie przez 8 miesięcy, ponadto działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej ochrony w postaci środków na kleszcze, gdyż infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez pasożyta, dzięki czemu daje ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają wodę wymagana jest dodatkowa ochrona, przykładowo w formie zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Żeby chronić naszego psa podczas letniej wycieczki warto sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html