Przydatne zabawki dla kota.

Chociaż duża część z nas postrzega kota, jako zwierzątko typowo domowe, musimy mieć w pamięci, że jest to drapieżnik. To, co zazwyczaj rozbawieni właściciele mają za zabawę, wynika z silnego instynktu łowieckiego. Z tego powodu tak istotne jest zagwarantowanie kotu właściwej rozrywki. Znudzone zwierzę może drapać nasze zasłony, a nawet drapać nogi lub ręce właściciela . Jak się bawić z kotem ? Przedstawiamy najlepsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Skuteczną zabawką, zapewniającą dobrą rozrywkę, jest wędka dla kota. Zazwyczaj fantastycznie sprawdzają się naturalne pióra przywiązane na sznurku, które udają ruch potencjalnej ofiary. Czasami koty wolą puszyste boa, kolorowe wstążeczki lub szeleszczące pompony. Możemy też wybrać maskotkę na sznurku, jeżeli nasze zwierzę znajduje upodobanie w takiej formie polowania. Wszystko jest uzależnione od upodobań naszego zwierzęcia .

Zabawki z kocimiętką

Jeśli nasz domowy drapieżnik potrzebuje zachęty do zabawy , możemy zdecydować się na zabawkę z kocimiętką. Na rynku znajdują się różne rodzaje tego typu zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Można też wybrać spray z kocimiętką lub susz, który wysypiemy na podłodze lub spryskamy nim wybrane miejsca.

Lasery dla kota

Wyjątkowo efektywną zabawką, uwielbianą przez niemal wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie istnieje żaden kot , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona gonitwa za świecącym punktem świetnie wybawi nasze zwierzę, a nam dostarczy dużo radości. Dodajmy na marginesie, że zabawa z laserem nie wymaga od nas wiele wysiłku , a efekt jest powalający .

Piłeczki dla kota

Niektóre koty preferują zabawy z piłeczką. Toczenie po podłodze jest dla nich fantastyczną rozrywką. Można więc wybrać dla kota szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, pluszowe pompony, piłeczki z lekkiej pianki, kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Istotny jest zarówno odgłos, jaki taka piłeczka wydaje tocząc się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź dobrze się toczy, bądź sprawdza się do aportowania.

Kule na przysmaki

To najlepszy sposób, aby zmusić leniwego zwierzaka do ruchu . Specjalne kulki, w których zamykamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot stara się dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji turlając po podłodze zabawkę. Ważne jest również to, że kot od razu dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie okazało się udane .

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html kuweta dla kota