Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla wzoru kuwety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Wybrane z nich są wyposażone w zakończenie, byle bezstresowo utrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które dosłownie nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zbiera nieczystości do kontenera, alboż do ścieków. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Ten właśnie typ kociej toalety figuruje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które niejednokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, jako może wytwarzać kłopot przy wejściu. odkąd kot już ukończy 84 dzień życia życia, można zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, w tym celu, ażeby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot uwielbia kopać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało u góry napisane – trzeba uważać, bowiem poszczególne kotki nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można ustawić wewnątrz kocią toaletę, skoro nadejdzie taki przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również odkryte.
Należałoby co więcej zaopatrzyć się w wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

żwirek dla kota