Wodoerka: mobilna pakowaczka przeznaczona do wody pitnej

kropla wody

W naszym kraju dzięki wieloletniej rozbudowie wodociągów miejskich i wiejskich oraz coraz lepszym technologiom wiercenia studni, które łatwo można połączyć z domową instalacją wodno-kanalizacyjną, przyzwyczailiśmy się, że w każdej chwili możemy odkręcić kran w łazience czy kuchni i płynie z niego czysta woda. Jest ona regularnie sprawdzana przez odpowiednie stacje kontroli, aby mieć pewność, że jest czysta i zdatna do picia nawet bez przegotowania. W ostatnim czasie pojawiają się nawet reklamy społeczne zachęcające do picia wody z kranu zamiast tej butelkowanej, co uzasadnia się zarówno względami praktycznymi, ekonomicznymi, jak i ekologicznymi. Zgodnie z polskim prawem woda wodociągowa musi spełniać odpowiednie normy jakościowe, co umożliwia jej bezpieczne stosowanie przez ludzi nawet w przypadku picia bez przegotowania.

 

Mobilne urządzenie pakujące

Czasem jednak zdarzają się nagłe sytuacje, w których bieżącej wody zaczyna brakować. Tak dzieje się na przykład podczas poważnych i występujących na dużym obszarze awarii związanych z siecią wodociągów albo gdy skażeniu uległo źródło wody pitnej, z którego korzysta dana miejscowość. Paradoksalnie szczególnie często brakuje wody pitnej podczas powodzi, ponieważ woda w ujęciach używanych przez ludzi może łatwo zostać zanieczyszczona. Wtedy szczególnie zagrożone są przydomowe studnie i inne zbiorniki wodne, dlatego osoby na co dzień z nich korzystające powinny bezwzględnie zaprzestać tego i kupować wodę butelkowaną lub dostarczaną przez beczkowozy.

Bardzo funkcjonalnym urządzeniem sprawdzającym się podczas sytuacji kryzysowych jest maszyna pakująca Wodoerka, która pozwala na szybkie i szczelne zapakowanie wody pitnej w higieniczne pojemniki, najczęściej o wielkości od 5 do 10 litrów. Można je w krótkim czasie dostarczyć do miejsc, w których nie ma dostępu do bezpiecznej dla ludzi wody pitnej. Dzięki temu, że woda pakowana jest w sposób sterylny i bez dostępu do powietrza, zachowuje dość długi czas przydatności do spożycia.