Bag-in-box: Zalety technologii opakowań bag-in-box

bag in box

Nowoczesne opakowania typu bag-in-box to niezawodny sposób pakowania żywności. Sprawiają, że produkty spożywcze są zabezpieczone, a jednocześnie nie tracą tak szybko swoich walorów smakowych, zapachowych i zdrowotnych. Warto wspomnieć również, iż jest to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań w tej dziedzinie, które w minimalny sposób obciąża środowisko naturalne.

Jakie są korzyści ze stosowania opakowań wykonanych w technologii bag-in-box?

Opakowania tworzone metodą bag-in-box to szereg niewątpliwych zalet. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kwestie ekologiczne. Tworzone są przy użyciu znacznie mniejszej ilości materiału zużywanego do wyprodukowania jednego opakowania w porównaniu z np. opakowaniami metalowymi. Dodatkowo praktycznie w całości podlegają recyklingowi. Warto dodać, że ich produkcja obciążona jest znacznie niższym kosztem niż w przypadku np. szklanych czy plastikowych opakowań, mniejszy jest również koszt późniejszej utylizacji.

Dla producentów czy dystrybutorów żywności niebagatelne znaczenie ma absolutna ochrona przed światłem. Opakowania mogą być przydatne do przechowywania bardzo wielu różnych produktów i płynów spożywczych, w tym przede wszystkim wina, soków, octu, oleju spożywczego, musztardy, substancji aromatycznych, wody pitnej, syropów, miodu, świeżego mleka itd. Dodatkowo system ten zabezpiecza przechowywane produkty przed ewentualnym dostępem bakterii, co jest bardzo ważne, ponieważ przechowywana żywność w bardzo wielu przypadkach pozbawiona jest substancji konserwujących. Dzięki temu można w nich przechowywać produkty zdrowe o licznych walorach smakowych i aromatycznych.

Dodatkowo opakowania bag-in-box są bezpieczne, odporne na różnorodne uszkodzenia oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Jak się zatem okazuje opakowania bag-in-box to szereg wielu zalet, jednak dopiero od niedawna są stosowane przez polskie przedsiębiorstwa i firmy produkujące żywność. Warto jednak zapoznać się z tą nowoczesną metodą, ponieważ jest ona nie tylko skuteczna, ale również ekologiczna i bardzo ekonomiczna.